Durata de livrare: 3 Zile

Dynamic Island afiseaza alerte si Live Activities, astfel incat sa nu le pierdeti in timp ce faceti altceva. Puteti urmari urmatoarea calatorie, puteti vedea cine va suna, puteti verifica starea zborului si multe altele.
Noul design inovator prezinta un geam spate cu o culoare infuzata in tot materialul. Un proces personalizat de schimb dublu de ioni pentru sticla si o carcasa din aluminiu de calitate aerospatiala contribuie la o rezistenta incredibila a iPhone 15.
Acum, camera principala filmeaza la rezolutie foarte inalta. Astfel, este mai usor ca niciodata sa faceti fotografii deosebite cu detalii uimitoare - de la instantanee la peisaje uimitoare.
Pana la
pentru a surprinde detalii incredibile
este ca si cum ai avea o a treia camera foto
Mai multe detalii si culori mai bogate fac o diferenta spectaculoasa in portrete. Si acum puteti atinge pentru a schimba focalizarea intre subiecti - chiar si dupa ce ati facut fotografia. Presto chango.
Doriti sa surprindeti rapid momentul inainte de a disparea? Nu mai trebuie sa treceti la modul Portret. Daca subiectul este o persoana, un caine sau o pisica, iPhone 15 capteaza automat informatiile de profunzime. Astfel, poti alege sa vezi instantaneu fotografia ca pe un portret, cu un efect artistic de estompare. Sau mai tarziu, in aplicatia Photos.
pentru a incadra portretul perfect.


Pana la
redare video pe iPhone 15 Plus
Pana la
de redare video pe iPhone 15
Pana la 3 ore suplimentare de redare video fata de iPhone 12.
A16 Bionic dispune de tot felul de functii avansate. Cum ar fi fotografia bazata pe calcul, utilizata pentru fotografii de 24 MP si portrete de ultima generatie. Izolare vocala pentru apeluri telefonice. Si performante fluide pentru jocurile cu grafica intensiva. Toate acestea cu o eficienta incredibila pentru o durata de viata excelenta a bateriei. Nu e de mirare ca a inceput ca un cip Pro.
GPU-ul A16 Bionic este cu pana la 40% mai rapid decat GPU-ul din iPhone 12.
Noul conector USB-C va permite sa va incarcati Mac-ul sau iPad-ul cu acelasi cablu pe care il utilizati pentru a incarca iPhone 15. Poti chiar sa folosesti iPhone 15 pentru a incarca Apple Watch sau AirPods. Adio, dezordine de cabluri.
Noul Roadside Assistance via satellite va poate oferi ajutor in caz de pana de cauciuc sau de baterie descarcata, chiar si atunci cand nu sunteti in afara retelei.
iPhone dispune, de asemenea, de Emergency SOS via satellite and Crash Detection, doua functii de siguranta vitale care au contribuit la salvarea de vieti.
Ceea ce conteaza pentru tine conteaza si pentru Apple. De la protectia confidentialitatii, care va ofera mai mult control asupra datelor dvs. Pana la utilizarea mai multor materiale reciclate care minimizeaza impactul asupra mediului. Pana la crearea unor functii integrate care fac iPhone-ul accesibil tuturor.
Cadrul structural intern al iPhone 15 Pro are
| Retea | 5G |
|---|---|
| Model | IPHONE 15 |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 20-45W USB PD |
| SIM | Nano SIM / eSIM |
| Sistem de operare | iOS |
| Interfata utilizator | iOS |
| Tip ecran | Super Retina XDR |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.1 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2556 x 1179 |
| Alte specificatii ecran | OLED, 460 ppi, Dynamic Island, HDR display, True Tone, Wide color (P3), Haptic Touch, Contrast ratio 2,000,000:1, Luminozitate: 1000 - 2000 nits |
| Capacitate stocare | 128 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 6 GB |
| Tip procesor | Hexa Core |
|---|---|
| Procesor | A16 Bionic chip, 6‑core CPU with 2 performance and 4 efficiency cores, 16‑core Neural Engine |
| Procesor grafic | 5-core GPU |
| Camera principala | Duala |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 48MP 26 mm, ƒ/1.6, sensor‑shift optical image stabilization, 100% Focus Pixels + 12MP (Ultra Wide) 13 mm, ƒ/2.4, FOV 120° + 12MP 2x Telephoto} Quad-pixel sensor, 52 mm, ƒ/1.6, sensor-shift optical image stabilization, 100% Focus Pixel |
| Rezolutie video | 4K |
| Zoom | Zoom in optic 2x, Zoom out optic 2x, Optical Zoom Range 4x, Zoom digital pana la 10x |
| Selfie Camera | 12MP ƒ/1.9, Autofocus with Focus Pixels, Retina Flash, Photonic Engine, Deep Fusion, Smart HDR 5, Night mode, Photographic Styles, Lens correction, Auto image stabilization, Burst mode, Inregistrare video 4K/1080P |
| Camere Main/Selfie (MP) | 48+12+12/12 MP |
| Facilitati | Photonic Engine, Deep Fusion, Smart HDR 5, Iluminare Portret, Mod Noapte, Panorama, Stabilizare automata a imaginii |
| WLAN | Wi‑Fi 6 (802.11ax) with 2x2 MIMO |
|---|---|
| Bluetooth | 5.3 |
| GPS | GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BeiDou |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Accelerometru, Ambient light sensor, Barometru, Compass, Face ID, GPS, Gyrometru, iBeacon, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | N/A |
|---|---|
| Autonomie muzica | Pana la 80 ore |
| Wireless Charging | Da |
| Tip baterie | Lithium-ion, MagSafe wireless charging pana la 15W, Qi wireless charging pana la 7.5W, Fast-charge pana la 50% in 30 min cu adaptor 20W |
| Fast Charging | Da |
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 147.6 x 71.6 x 7.8 |
| Continut pachet | Telefon, Doar cablu incarcare inclus (USB-C), Manual. Nu contine adaptor si casti in pachet! |
| Greutate (g) | 171 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Apple Inc. |
|---|---|
| Cod comercial | MTP03RX/A |
| Adresa postala producator | One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, U.S.A. |
| Adresa e-mail producator | https://support.apple.com/ro-ro |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | https://support.apple.com/ro-ro |
| Nume persoana responsabila UE | Apple Distribution International Limited |
| Adresa postala persoana responsabila UE | Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, Ireland |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul si instructiunile de utilizare |