Durata de livrare: 3 Zile

Faceti o declaratie cu un amestec de minimalism si durabilitate cu Galaxy A36 5G. Dispunand de un aspect curat, grupat liniar al camerei, cu spate din sticla premium. Construit cu o rama mai subtire si un cadru lateral plat, oferind o senzatie si un finisaj subtire si elegant.
Afiseaza-te si arata-te cu patru culori distincte. De la jucaus Awesome Lavender la Awesome Lime, sau Awesome White la Awesome Black, alegeti nuanta ideala pentru dvs.
Valorificati intreaga putere a procesorului Octa-core cu un procesor, un GPU si un NPU robust, concepute pentru multitasking, rulati aplicatii grele si vizualizati fisiere mari, fara probleme si fara probleme. Galaxy A36 5G vine cu o camera de vapori cu 15% mai mare pentru a ramane rece in timp ce gestionati sarcinile cu usurinta.
Ramaneti conectat pe tot parcursul zilei cu bateria de 5.000 mAh (tipica), oferindu-va pana la 29 de ore de redare video neintrerupta. Apoi, cand este timpul sa porniti, reincarcati rapid cu incarcare super rapida de 45 W.
Ramaneti la curent cu cele 6 generatii de actualizari ale sistemului de operare si 6 ani de actualizari de securitate pentru a va mentine Galaxy A36 5G in siguranta si a performantelor optime.
Protejeaza-ti datele sensibile cu Samsung Knox Vault certificat EAL5+ pentru protectie avansata.

Pur si simplu incercuieste pentru a cauta. Doar incercuieste textul sau obiectul dorit si obtine rezultate de cautare fara efort.
Transforma-ti fotografia intr-o opera de arta impecabila. Enhanced Object Eraser detecteaza, sugereaza si elimina fara efort persoanele nedorite din fundal, in timp ce Edit Suggestion ofera recomandari creative pentru a oferi atingerea finala.
Corning® Gorilla® Glass Victus®+ mentine designul minunat al Galaxy A36 5G sa arate grozav. In plus, cu protectie IP67, noua serie Galaxy A este ferita de murdarie si stropire.
| An lansare | 2025 |
|---|---|
| Retea | 5G |
| Model | GALAXY A36 |
| Incarcator inclus | Nu |
| Putere incarcator necesar | 10-45W USB PD |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| SIM | Nano SIM + eSIM |
| Retea 2G | GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900 |
| Retea 3G | B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900) |
| Retea 4G | FDD B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B17(700), B20(800), B25(1900), B26(850), B28(700), B32(1500), B66(AWS-3), TDD B38(2600), B40(2300), B41(2500) |
| Retea 5G | FDD Sub6 N1(2100), N3(1800), N5(850), N7(2600), N8(900), N20(800), N28(700), N66(AWS-3), TDD Sub6 N38(2600), N40(2300), N41(2500), N77(3700), N78(3500) |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | One UI |
| Tip ecran | Super AMOLED |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2340 x 1080 |
| Alte specificatii ecran | FHD+, Display Infinity-O, Rata refresh 120Hz, Culori 16M, Luminozitate 1200nits |
| Capacitate stocare | 128 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 6 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Snapdragon 6 Gen 3 |
| Camera principala | Tripla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 50MP (Wide) f1.8, OIS + 8MP (Ultra-Wide) f2.2 + 5MP (Macro) f2.4 |
| Rezolutie video | 4K |
| Blitz | LED |
| Focus | AF |
| Zoom | Digital pana la 10x |
| Selfie Camera | 12MP |
| Camere Main/Selfie (MP) | 50+8+5/12 MP |
| Facilitati | Super HDR, Video Digital Image Stabilization, HDR Video |
| WLAN | 802.11a/b/g/n/ac/ax 2.4GHz+5GHz, HE80, MIMO, 1024-QAM, Wi-Fi Direct |
|---|---|
| Bluetooth | 5.3 |
| GPS | GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Accelerometru, Ambient light sensor, Geomagnetic senzor, Gyroscop, Hall Effect sensor, Recunoastere faciala, Senzor de amprenta, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | SMS, MMS, Email |
| Capacitate baterie (mAh) | 5000 |
|---|---|
| Wireless Charging | Nu |
| Tip baterie | Incarcare rapida 45W |
| Fast Charging | Da |
| Culoare | Alb |
|---|---|
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 162.9 x 78.2 x 7.4 |
| Continut pachet | Telefon, Cablu USB, Documentatie |
| Greutate (g) | 195 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Samsung |
|---|---|
| Adresa postala producator | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Adresa e-mail producator | www.samsung.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | www.samsung.com |
| Nume persoana responsabila UE | Samsung |
| Adresa postala persoana responsabila UE | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul |