Durata de livrare: 3 Zile

Camera Telephoto Portret | Chipset camera SONY IMX882 OIS | Snapdragon® 6 Gen 1 5G

Prima camera teleobiectiva 2X din istoria seriei. Cea mai buna camera Sony IMX882 OIS si cel mai avansat algoritm de imagistica din industrie. Adunate impreuna, pentru cel mai avansat sistem de camera al nostru.

Pentru a oferi o experienta cu adevarat cinematografica, ne-am asociat cu Claudio Miranda pentru a aduce trei filtre unice inspirate de filme emblematice, pentru ton, stil si culoare imbunatatite. Realizati portrete la nivel de film care va permit sa va exprimati propriul gust personal.

Bucurati-va de povestiri de calitate superioara folosind filtre de film realizate in colaborare cu Claudio Miranda. Cu gradarea unica a culorilor cuplata cu un raport de aspect de 2.39:1 si ajustarea bokeh-ului la nivel cinematografic, fiecare fotografie pare mai mare decat viata.

Dezvoltat in colaborare cu Qualcomm, algoritmul Omnifocal MasterShot ofera o experienta de imagistica de ultima generatie folosind cel mai avansat algoritm de imagistica al nostru. Bucurati-va de cea mai buna gama dinamica din clasa, cu culori si iluminare realiste.

Cu mai multa profunzime si textura in lumini si umbre, subiectele par mai tridimensionale.

Obtineti detalii mai bune atat in zonele luminoase, cat si in cele intunecate ale fotografiilor, pentru scene mai realiste si mai realiste.

Suprimand luminile in timp ce pastrati detaliile in zonele intunecate, puteti surprinde scena exact asa cum o vedeti.

Antrenata prin milioane de imagini, tehnologia Auto-zoom identifica instantaneu subiectul si mareste automat pentru a produce o compozitie perfecta pentru imagine.

Deschideti o noua lume de posibilitati creative, cu optiuni de fotografiere de calitate superioara. Realme 12 Pro 5G ofera calitate foto fara pierderi atunci cand fotografiati intre 0,6X-4X si duce experienta de fotografiere mai departe ca niciodata, cu capacitatea de a atinge o gama maxima de 20X.

Vizualizati fotografiile in toata stralucirea lor. Pro-XDR restabileste complet gama dinamica a fotografiilor HDR, asigurandu-se ca fotografiile pe care le vizualizati apar exact asa cum au fost facute.

Vizualizati tot continutul dvs. preferat cu linistea sufleteasca ca telefonul functioneaza in fundal pentru a reduce palpairea daunatoare a ochilor. Garantat de certificarea TÜV Rheinland fara strobe si certificarea cu lumina albastra scazuta.

O adevarata experienta emblematica, cu neteda incorporata in fiecare detaliu, pentru o experienta de vizionare care loveste intotdeauna corect. Bucurati-va de derulare super rapida, culori super stralucitoare si claritate super ridicata, cu culori precise si luminozitate perfecta in orice mediu de iluminare.

Inspirandu-ne din spiritul aventuros al ceasurilor clasice de lux, ducem aceasta explorare a designului la noi culmi, atingand cerul si marea.

Rama canelata aurie, 300 de caneluri triunghiulare realizate cu precizie se combina pentru un efect fascinant care ofera o lustruire de ultima generatie din orice unghi. Cadran Sunburst lustruit 500 de modele de raze de soare in gradient se unesc pentru a crea efectul clasic de raza de soare al cadranelor de ceasuri de lux. Modelele de diamante asamblate complex se desfasoara perfect pe spatele telefonului, captand textura curelelor de lux de ceas. Piele vegana premium neteda la atingere, rezistent la praf si la uzura, pentru o experienta de telefon luxoasa si de lunga durata.

La fel ca un ceas de lux atrage atentia, realme 12 Pro 5G a fost conceput pentru acelasi efect, facand impresie din orice unghi.

Chipset Snapdragon 6 Gen 1 5G perfect si puternic.

Adoptand un sistem de racire VC de 3394 mm care acopera principalele surse de caldura ale placii de baza, obtineti un spor major in eficienta disiparii caldurii, pentru o experienta de joc imbunatatita, care ramane rece in caldura actiunii.

Incarcati de la 1 la 50% in doar 19 minute, oferindu-va mai multa putere atunci cand aveti cea mai mare nevoie. Si impreuna cu o baterie uriasa de 5000 mAh, iti poti folosi telefonul cu linistea sufleteasca ca a fost creat pentru putere pe tot parcursul zilei.

Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Versiune sistem operare | Android 14 |
| Model procesor | Snapdragon 6 Gen 1 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.2 GHz 1.8 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Busola Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Bej |
| Dimensiuni | 161.5 x 8.8 x 74 mm |
| Greutate | 190 g |
| SAR (W/kg) | 0.98 |
| An aparitie | 2024 |
| Tehnologie | 4G 3G 5G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Tip display | AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2412 |
| Functii display | 120 Hz 1B colors 800 nits (HBM) 950 nits (peak) |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 8 MP Ultrawide 50 MP Wide 32 MP Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 16 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Panorama HDR |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5000 mAh |