Durata de livrare: 3 Zile
| Brand | Xiaomi |
| Culoare | Albastru deschis |
| Model | Redmi Note 15 (5G) |
| Sistem de operare | Android |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano-SIM |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Bliț | Da |
| Caracteristici foto/ video | LED flash, HDR, panorama |
| Număr camere | 3 |
| Rezoluție cameră principală | 108 MP, f/1.7, 24mm (wide), 2 MP (macro), 8 MP, f/2.2, 16mm (ultrawide) |
| Rezoluție cameră selfie | 20 MP, f/2.2, 21mm (wide) |
| Rezoluție video | 1080p@30fps |
| Zoom | Da |
| Frecvență procesor | 4x1.8 GHz Cortex-A55, 4x2.4 GHz Cortex-A78 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 |
| Procesor grafic | Adreno 710 |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Număr nuclee | Octa Core |
| Garanție comercială | 24 luni persoane fizice, 24 luni persoane juridice |
| Garanție de conformitate | 24 luni |
| An apariție | 2025 |
| Conținut pachet | Telefon mobil, Cheie SIM, 1 x Cablu USB-C |
| Dimensiuni | 164 x 75.4 x 7.4 mm |
| Greutate | 178 g |
| RO-ALERT | Da |
| Tip telefon | Smartphone |
| Memorie Internă | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Slot card memorie | microSDXC (folosește slotul SIM) |
| Diagonală ecran (inch) | 6.77 |
| Funcții ecran | 120Hz, HDR10+, 68B colors, 3200 nits (peak) |
| Rezoluție ecran (px) | 1080 x 2392 |
| Tip ecran | Amoled |
| Capacitate baterie | 5520 mAh |
| Caracteristii încărcare | Fast charging 45W |
| Fast charging | Da |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE |
| GPS | Da |
| NFC | Da |
| USB | USB Type-C 2.0 |
| Rețea | 3G, 4G, 5G |
| WLAN | 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Detalii sunete | Difuzoare Stereo, 24-bit/192kHz Hi-Res audio |
| Difuzor | Da |
| Senzori | Accelerometru, Giroscop, Amprenta, Busola, Virtual proximity sensing |
| Stare retea | Deblocat |