Durata de livrare: 3 Zile
Baterie Xiaomi Surge de 7000 mAh (typ)
Alimentat de tehnologia avansata de anozi pe baza de siliciu-carbon, Redmi 15 5G asigura o autonomie ultra-lunga a bateriei ca niciodata pana acum..
1 % rezistenta energetica
Atunci cand nivelul bateriei scade la doar 1 %, acesta ramane in modul standby, asigurand ca poti sa efectuezi si sa preiei apeluri in continuare.
Putere fiabila la -20 ℃
Dotata cu un cip BatteryExtender Chip si sisteme inovatoare de materiale celulare, bateria accepta functia inovatoare de oprire la tensiune scazuta de 3,0 V, imbunatatind semnificativ capacitatea disponibila chiar in medii cu temperaturi scazute.
1600 de cicluri de incarcare, capacitate in continuare la ≥ 80 %*
Chiar si dupa 1.600 de cicluri de incarcare completa, bateria mentine in continuare 80 % sau mai mult din capacitatea sa initiala.
*Datele provin de laboratoarele interne Xiaomi. Durata efectiva poate varia in functie de diferitele medii de utilizare.
Incarcare turbo 33 W
Incarcarea turbo la 33 W ati ofera energia necesara pentru a continua fara griji, asigurand un echilibru perfect intre incarcarea rapida si autonomia mare a bateriei.
*Adaptorul de alimentare nu este inclus in cutie. Se recomanda utilizarea adaptorului de alimentare Xiaomi de 33 W.
Incarcare inversa 18 W
Prin intermediul functiei de incarcare inversa, telefonul tau devine o baterie externa portabila, pregatita pentru a-ti alimenta dispozitivele oricand au nevoie de energie.
Ecran captivant FHD+ de 6,9”
Bucura-te de o vizionare captivanta cu claritate si luminozitate uimitoare care aduce fiecare moment la viata — in interior sau in aer liber.
AdaptiveSync de pana la 144 Hz
Redmi 15 5G se adapteaza la diferite situatii pentru o experienta vizuala mai fluida — indiferent daca navighezi pe internet sau vizionezi continut video.
Ecran cu protectie pentru ochi pe tot parcursul zilei
Cu reglarea intensitatii luminoase DC si certificari TÜV Rheinland, Redmi 15 5G asigura o experienta confortabila de vizionare.
Tehnologie pentru recunoasterea atingerilor cu lichid 2.0
Chiar si atunci cand degetele tale sunt umede sau acoperite cu ulei sau spuma, Redmi 15 5G raspunde cu precizie la fiecare atingere, asigurand functionarea optima.
Snapdragon® 6s Gen 3 cu conectivitate 5G
Bazat pe procesorul Snapdragon® 6s Gen 3 5G, Redmi 15 5G asigura o performanta rapida si fiabila, creata pe un proces eficient pe 6 nm pentru utilizare zilnica usoara.
Vorbeste cu Gemini, asistentul AI de la Google, pentru o sumedenie de idei. Obtine ajutor pentru scriere, inspiratie, studiu si multe altele.
Gemini Overlay
Obtine acces rapid la Gemini fara a schimba aplicatiile.
Gemini Live
Vorbeste cu Gemini in timp real.
Generare imagini
Creeaza imagini superbe cu Gemini.
Aplicatii conectate
Obtine informatii si foloseste mai multe aplicatii in Gemini.
Cauta instantaneu ce vezi pe telefon cu Google. Incercuieste, evidentiaza, deseneaza sau atinge pentru a identifica punctul de interes; nu este nevoie sa faci capturi de ecran.
Design cu margini curbate pe toate laturile
Un spate cu margini curbate cu o curbura unificata pe toate lateralele asigura o senzatie de greutate redusa, care se potriveste natural in palma ta.
Detalii create din metal
Elementele decorative din aliaj de aluminiu si accentele sculptate ofera un aspect premium — rafinat, modern si remarcabil.
Sistem dual de camere AI cu senzor principal de 50 MP
Bucura-te de fotografii clare si detaliate cu camera principala de 50 MP si de momentele trecatoare cu Cadre dinamice — aducand scenele zilnice la viata intr-un mod diferit.
Instrumente AI creative
Pentru mai multe posibilitati
Dotat cu capacitati bazate pe AI, Redmi 15 5G iti sprijina fluxul de lucru creativ din mers.
AI Erase*
*Functia AI Erase este acceptata numai pe versiunea de 8 GB RAM.
AI Sky
Mod nocturn automat
Modul nocturn automat se adapteaza fara probleme la mediile cu lumina slaba, facilitand surprinderea unor fotografii cu culori vii in conditii de intuneric.
Mod de infrumusetare selfie
Mod de accentuare a frumusetii naturale, creat pentru a-ti pune in evidenta sarmul exceptional.
Clasa IP64 de rezistenta la praf si apa
Redmi 15 5G are clasa IP64 de rezistenta la praf si apa, asigurand protectie eficienta impotriva stropirii, prafului sau a altor situatii neasteptate.
Volum mai puternic cu 200 %
Bucura-te de un sunet bogat, captivant care umple fiecare colt ca niciodata.
| Retea | 5G |
|---|---|
| An lansare | 2025 |
| Model | REDMI 15 5G |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 10-33W USB PD |
| Retea 2G | GSM: 900/1800 |
| Retea 3G | WCDMA: 1/8 |
| Retea 4G | LTE: 1/3/7/8/38/41/20/28/40/42 |
| Retea 5G | n1/n3/n7/n8/n38/n20/n28/n40/n41/n77/n78 |
| Sistem de operare | Hyper OS |
| Interfata utilizator | Hyper OS |
| Dimensiune ecran | 6.9 inch |
|---|---|
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2340 x 1080 |
| Alte specificatii ecran | 374 ppi, 16.7 million colors, 85% NTSC, 700 nits, 144Hz, DC dimming, TUV Rheinland Low Blue Light, TUV Rheinland Circadian Friendly Certified, TUV Rheinland Flicker Free Certified |
| Capacitate stocare | 256 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 8 GB |
| Slot card | microSD |
| Capacitate maxima card memorie | 16 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Snapdragon® 6s Gen 3 cu SG |
| Camera principala | Tripla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 50MP F/1.8 |
| Rezolutie video | 1920 x 1080 |
| Blitz | Da |
| Selfie Camera | 8MP F/2.05 |
| Camere Main/Selfie (MP) | 50/8 MP |
| WLAN | 2.4GHz I 5GHz |
|---|---|
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Recunoastere faciala, Senzor de amprenta |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 7000 |
|---|---|
| Fast Charging | Da |
| Continut pachet | Telefon, Cablu USB Type-C, Extractor de cartela SIM, Manual |
|---|---|
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 82.05 x 8.55 x 171.08 |
| Greutate (g) | 224 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Xiaomi Technology Netherlands B.V. |
|---|---|
| Adresa postala producator | Prinses Beatrixlaan 582, WTC The Hague, Toren C, C08.01, 2595BM 's-Gravenhage, Netherlands |
| Adresa e-mail producator | service.ro@support.mi.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | info@info-quest.ro |
| Nume persoana responsabila UE | INFO QUEST TECHNOLOGIES ROMANIA SRL |
| Adresa postala persoana responsabila UE | in Bucharest, 2nd District, Pipera Street, nr. 46D-46E-48, Oregon Park complex, Building B, 4th Floor, |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul si instructiunile de utilizare |