Durata de livrare: 3 Zile
| Retea | 5G |
|---|---|
| An lansare | 2026 |
| Model | GALAXY S26 |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 10-25W USB PD |
| SIM | SIM 1 + SIM 2 / SIM 1 + eSIM / Dual eSIM |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | One UI |
| Tip ecran | Dynamic Amoled 2X |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.3 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2340 x 1080 |
| Alte specificatii ecran | FHD+, Rata refresh adaptiva 120Hz, Luminozitate 2600nits, 411ppi |
| Capacitate stocare | 256 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 12 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Exynos 2600 (2nm) |
| Camera principala | Tripla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 12MP (Ultra-Wide) F2.2 + 50MP (Wide) OIS, F1.8 + 10MP (Telephoto), F2.4 |
| Rezolutie video | 8K |
| Blitz | LED |
| Focus | AF |
| Zoom | 3x Optical |
| Selfie Camera | 12MP F2.2 |
| Camere Main/Selfie (MP) | 12+50+10/12 MP |
| WLAN | Wi-Fi 7 |
|---|---|
| Bluetooth | 5.3 |
| GPS | GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Accelerometru, Ambient light sensor, Barometru, Geomagnetic senzor, Hall Effect sensor, Recunoastere faciala, Senzor de amprenta in-display, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | Email, SMS, MMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 4300 |
|---|---|
| Autonomie video | pana la 30 ore |
| Wireless Charging | Da |
| Fast Charging | Da |
| Culoare | Albastru deschis |
|---|---|
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 70.5 x 146.9 x 7.2 |
| Continut pachet | Telefon, Cablu incarcare, Manual |
| Greutate (g) | 167 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Samsung |
|---|---|
| Adresa postala producator | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Adresa e-mail producator | www.samsung.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | www.samsung.com |
| Nume persoana responsabila UE | Samsung |
| Adresa postala persoana responsabila UE | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul |