Durata de livrare: 3 Zile
| Retea | 5G |
|---|---|
| An lansare | 2026 |
| Model | GALAXY S26 ULTRA |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 10-60W USB PD |
| SIM | SIM 1 + SIM 2 / SIM 1 + eSIM / Dual eSIM |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | One UI |
| Tip ecran | Dynamic Amoled 2X |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.9 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 3120 x 1440 |
| Alte specificatii ecran | Quad HD+, Rata refresh adaptiva 120Hz, Luminozitate 2600nits, 449 ppi |
| Capacitate stocare | 256 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 12 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 for Galaxy (3nm) |
| Camera principala | Cvadrupla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 50MP (Ultra-Wide) F1.9 + 200MP (Wide) F1.4 + 50MP (Tele) F2.9 + 10MP (Telephoto) F2.4 |
| Rezolutie video | 8K |
| Blitz | LED |
| Focus | AF |
| Zoom | 5x Optical zoom, Optical Quality 10x |
| Selfie Camera | 12MP F2.2 |
| Camere Main/Selfie (MP) | 50+200+50+10/12 MP |
| WLAN | Wi-Fi 7 |
|---|---|
| Bluetooth | 6.0 |
| GPS | GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Accelerometru, Ambient light sensor, Barometru, Geomagnetic senzor, Hall Effect sensor, Recunoastere faciala, Senzor de amprenta in-display, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | Email, SMS, MMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 5000 |
|---|---|
| Autonomie video | pana la 31 ore |
| Wireless Charging | Da |
| Fast Charging | Da |
| Culoare | Violet |
|---|---|
| Continut pachet | Telefon, Cablu incarcare, Manual |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 78.1 x 163.6 x 7.9 |
| Greutate (g) | 214 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Samsung |
|---|---|
| Adresa postala producator | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Adresa e-mail producator | www.samsung.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | www.samsung.com |
| Nume persoana responsabila UE | Samsung |
| Adresa postala persoana responsabila UE | PO Box 12987, Dublin, IE |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul |