Durata de livrare: 3 Zile

Acest telefon este o placere de admirat si o placere de tinut in mana, cu inelul sau iconic Star Orbit Ring, care prezinta o estetica centrala simetrica axiala si un finisaj mat cu granulatie fina.
Bucurati-va de un ecran AOD captivant de 6,7 inchi si obtineti ceea ce aveti nevoie dintr-o privire, inclusiv ora, apelurile primite si notificarile aplicatiilor.
Camera de portret de 108 MP a telefonului va va arata cu siguranta in cea mai buna forma, cu o piele vibranta si trasaturi faciale vii.
Capturati scene uimitoare in toata splendoarea lor, de la munti maiestuosi la plaje stralucitoare, precum si toti oamenii care le fac memorabile, cu High-Res Landscape.
Descoperiti o noua frumusete la adapostul intunericului si atingeti declansatorul pentru a o scoate din umbra si a o aduce pe ecran.
Capturati actiunea care se desfasoara in fata dvs., fie ca este vorba de un animal de companie sau de un eveniment sportiv, cu o camera care nu pierde nicio clipa.
Bucurati-va de stralucirea dvs. in cea mai buna forma si faceti selfie-uri cu o claritate uimitoare si o frumusete naturala.
Cu mai mult spatiu pentru aplicatiile, fotografiile si clipurile video preferate, puteti renunta sa mai stergeti si sa incepeti sa creati.
Va puteti petrece intreaga zi datorita unei baterii masive de 5000 mAh si obtineti mai multa energie in miscare cu modul HUAWEI SuperCharge Turbo de 40 W, care incarca pana la 62% in doar 30 de minute.
Apasati si rotiti degetul pe butonul de alimentare pentru a va inregistra amprenta intr-o singura miscare fluida.

Creati imagini de fundal captivante, completate cu emoji-urile dvs. preferate, pentru a va afisa starea de spirit.
Beneficiati de actualizari de serviciu la secunda si de acces direct, cu vizualizarea in direct, care comuta perfect intre doua forme.
Bucurati-va de o eficienta sporita si dati frau liber creativitatii, cu noul si imbunatatitul SuperHub 2.0, care va permite sa trageti si sa plasati materialele si fisierele, sa le transferati intre mai multe dispozitive si sa le aranjati in loturi cu mai multa usurinta.
Vedeti cat de des acceseaza aplicatiile dvs. datele dvs. personale, cu ajutorul unui tablou de bord intuitiv, si evitati comportamentul riscant al aplicatiilor cu ajutorul verificarilor de securitate la nivel de sistem.
Atunci cand functia de protectie a dispozitivului este activata, dispozitivul dumneavoastra va scana in cautarea riscurilor de securitate, a virusilor si a spam-ului, pentru a detecta si descuraja aplicatiile malitioase. Puteti sta linistit stiind ca securitatea dvs. este de top in orice moment.
| Model | HUAWEI NOVA 12I |
|---|---|
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| SIM | Nano SIM |
| Retea 2G | GSM: Bands 2, 3, 5, 8 (850, 900, 1800, 1900 MHz) |
| Retea 3G | WCDMA: Bands 1, 2, 4, 5, 8, 19 |
| Retea 4G | LTE FDD: Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, LTE TDD: Bands 34, 38, 39, 40, 41 |
| Retea | 4G |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | EMUI |
| Tip ecran | LCD |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2388 x 1080 |
| Alte specificatii ecran | FHD+, Rata refresh adaptiva 30/60/90 Hz, Touch sampling rate pana la 270 Hz, Culori 16.7M |
| Capacitate stocare | 128 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Frecventa (GHz) | 4x Cortex-A73 Based 2.4 GHz + 4x Cortex-A53 Based 1.9 GHz |
| Procesor grafic | Adreno 610 |
| Camera principala | Duala |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 108MP F1.9 + 2MP F2.4 |
| Rezolutie fotografie | 12000 x 9000 |
| Rezolutie video | 1920 x 1080 |
| Facilitati | Face Mode, Night Mode, High Pixel, Panoramic Photo, Large Aperture, Professional Mode, Common Video, Delay Photo, Sound Control Photo, Smiling Face Snapshot, Timed Photo, Watermark Mode |
| Blitz | LED |
| Focus | AF |
| Selfie Camera | 8 MP, f/2.0, (wide) |
| Camere Main/Selfie (MP) | 108+2/8 MP |
| WLAN | 802.11a/b/g/n/ac, 2.4GHz & 5GHz, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0 |
| GPS | Beidou, GPS (L1), Galileo (E1), Glonass, QZSS (L1), AGPS |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Ambient light sensor, Compass, Recunoastere faciala, Senzor de amprenta, Senzor gravitational |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Tip baterie | 40 W HUAWEI SuperCharge Turbo 2.0 (30min=62%) |
|---|---|
| Capacitate baterie (mAh) | 5000 |
| Culoare | Verde |
|---|---|
| Continut pachet | Telefon, Cablu incarcare, Adaptor, Manual |
| Greutate (g) | 199 |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 163.3 x 74.7 x 8.4 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |