Durata de livrare: 3 Zile
Telefon mobil Huawei nova 13, Dual SIM, 12GB RAM, 256GB, Black


Camera frontala portret cu unghi ultralarg 60 MP | HUAWEI SuperCharge Turbo 100 W






Design
Sub jocul de lumini si umbre, designul dinamic cu textura in carouri dezvaluie o atitudine unica si indrazneata. Fa-ti aparitia cu inelul Super Star Orbit si devino instantaneu centrul atentiei.
![]() |
![]() |
Excelent de tinut in mana
Avand un corp ultrasubtire, abia il simti in mana. Ecranul plat elegant ofera o prindere confortabila, intr-un dispozitiv super atragator.
Fotografie
Joaca-te cu multiplele posibilitati ale portretelor nova, menite sa iti sublinieze farmecul unic.
Comuta intre stiluri diferite si captureaza cu usurinta imagini uluitoare.


Schimba stilul pentru imagini superbe
Descopera stilul Portret: exploreaza stiluri multiple care rafineaza frumusetea – de la efecte naturale si delicate si pana la cele stylish. Du-ti fotografia de portret la nivelul urmator cu XD Portrait Engine. Imbunatateste conturul fetei, rafineaza textura pielii, curata tenul si echilibreaza perfect lumina si umbra, pentru ca fiecare portret sa devina o capodopera uimitoare.
![]() |
Natural Frumusetea naturala care impresioneaza. |
![]() |
Delicat Textura rafinata instantaneu.
|
![]() |
Stylish Captiveaza dintr-o privire.
|
Descopera placerea fotografiatului
Exploreaza lumea fascinanta prin lentilele telefonului HUAWEI nova 13. Captureaza-ti pasiunile, imortalizeaza momentele placute si descopera stralucirea vietii in fiecare cadru.

Functia AI Best Expression pentru fotografii reusite

Selecteaza expresia optima din multiple fotografii de grup, astfel incat fiecare sa arate cel mai bine in aceeasi imagine.
Putere care dureaza
Echipat cu o baterie puternica de 5.000 mAh, acest dispozitiv furnizeaza energie care dureaza. Cu functia avansata HUAWEI SuperCharge Turbo de 100 W, se incarca pana la 50% in numai 10 minute.

Control temperatura de incarcare AI
Cu controlul precis cu variatie de 0.1℃, te poti bucura de un curent stabil pentru o incarcare sigura si fara griji, care ramane racoroasa la atingere.
Gestionarea bateriei si a incarcarii
Protectia multipla pentru adaptor si cabluri, plus incarcarea pe timp de noapte si masurile de protectie impotriva supraincarcarii, prelungesc in mod eficient durata de viata a bateriei.
Ecran vizionar, o sarbatoare vizuala
Ecranul OLED de 6,7 inch cu margini plate, imbunatatit cu AI Display Turbo ofera o calitate a imaginilor uluitor de clara si vibranta. Fiecare scena apare luminoasa si vie, cu detalii complicate care te fac sa te simti ca esti chiar acolo.

Vizionare relaxanta, vedere confortabila
Echipat cu un ecran cu confortul ochilor AI Eye Comfort, acest dispozitiv recunoaste continutul imaginilor in mod inteligent. In conditii de lumina slaba, regleaza fin luminozitatea si intunericul la nivel de pixel, crescand cu 104% luminozitatea detaliilor intunecate. Zonele luminoase raman blande pentru ochi si fara stralucire suparatoare. De asemenea, adapteaza lumina albastra si luminozitatea, asigurand o experienta vizuala confortabila.

Ecran cu ajustare AI la nivel de pixel pentru fiecare cadru
Reglarea planificata a luminii albastre reduse pe timpul noptii
Reglarea adaptiva cu senzor dual

Selecteaza, creeaza, interactioneaza
Noile teme sunt pline de personalitate, exprimand atitudinea ta unica. Adauga elementele tale favorite si chiar decupaje de imagini din galeria ta foto ca stickere si lasa-ti imaginatia sa zburde printre nenumaratele posibilitati.

Extra protectie, extra securitate
Datorita nivelurilor multiple de securitate a confidentialitatii, informatiile tale cu caracter personal sunt in siguranta.
Centru de securitate

Centru de confidentialitate

| Retea | 4G |
|---|---|
| An lansare | 2025 |
| Model | HUAWEI NOVA 13 |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 5-100W USB PD |
| SIM | Nano SIM |
| Retea 2G | GSM: 850, 900, 1800, 1900, B2, B3, B5, B8 |
| Retea 3G | WCDMA: B1, B2, B4, B5, B8, B19 |
| Retea 4G | TD-LTE: B38, B40, B41; FDD-LTE: B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B12, B13, B17, B18, B19, B20, B26, B28, B66 |
| Sistem de operare | EMUI |
| Interfata utilizator | EMUI |
| Tip ecran | OLED |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2412 x 1080 |
| Alte specificatii ecran | FHD+, 395PPI, 120Hz |
| Capacitate stocare | 256 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 12 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Kirin 8000 |
| Camera principala | Duala |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 50MP Ultra Vision Camera (f/1.9 aperture) + 8MP Ultra-Wide Marco Camera (f/2.2 aperture) |
| Rezolutie video | 4K |
| Blitz | Da |
| Selfie Camera | 60MP Ultra-Wide Angle Camera (f/2.4 aperture) |
| Camere Main/Selfie (MP) | 50+8/60 |
| WLAN | 802.11 a/b/g/n/ac/ax,2x2 MIMO,HE160 |
|---|---|
| Bluetooth | 5.2 |
| GPS | GPS / AGPS / Glonass / BeiDou / GALILEO |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Ambient light sensor, Compass, Gyroscop, Senzor de amprenta, Senzor gravitational |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 5000 |
|---|---|
| Wireless Charging | Nu |
| Fast Charging | Nu |
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Continut pachet | Telefon, Cablu USB, Eject Tool, Documentatie |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 161.4 x 75.3 x 6.98 |
| Greutate (g) | 195 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Huawei Device Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresa postala producator | No.2 of Xincheng Road, Songshan Lake Zone, Dongguan, Guangdong 523808, People's Republic of China |
| Adresa e-mail producator | https://consumer.huawei.com/ |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | https://consumer.huawei.com/ro/support/ |
| Nume persoana responsabila UE | Huawei Technologies S.R.L. |
| Adresa postala persoana responsabila UE | Strada Barbu Vacarescu nr. 201, et. 15 si 16, 020276 |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul |