Durata de livrare: 3 - 5 Zile
Faceti o declaratie cu un amestec de minimalism si durabilitate cu Galaxy A36 5G. Dispunand de un aspect curat, grupat liniar al camerei, cu spate din sticla premium. Construit cu o rama mai subtire si un cadru lateral plat, oferind o senzatie si un finisaj subtire si elegant.
Afiseaza-te si arata-te cu patru culori distincte. De la jucaus Awesome Lavender la Awesome Lime, sau Awesome White la Awesome Black, alegeti nuanta ideala pentru dvs.
Valorificati intreaga putere a procesorului Octa-core cu un procesor, un GPU si un NPU robust, concepute pentru multitasking, rulati aplicatii grele si vizualizati fisiere mari, fara probleme si fara probleme. Galaxy A36 5G vine cu o camera de vapori cu 15% mai mare pentru a ramane rece in timp ce gestionati sarcinile cu usurinta.
Ramaneti conectat pe tot parcursul zilei cu bateria de 5.000 mAh (tipica), oferindu-va pana la 29 de ore de redare video neintrerupta. Apoi, cand este timpul sa porniti, reincarcati rapid cu incarcare super rapida de 45 W.
Ramaneti la curent cu cele 6 generatii de actualizari ale sistemului de operare si 6 ani de actualizari de securitate pentru a va mentine Galaxy A36 5G in siguranta si a performantelor optime.
Protejeaza-ti datele sensibile cu Samsung Knox Vault certificat EAL5+ pentru protectie avansata.

Pur si simplu incercuieste pentru a cauta. Doar incercuieste textul sau obiectul dorit si obtine rezultate de cautare fara efort.
Transforma-ti fotografia intr-o opera de arta impecabila. Enhanced Object Eraser detecteaza, sugereaza si elimina fara efort persoanele nedorite din fundal, in timp ce Edit Suggestion ofera recomandari creative pentru a oferi atingerea finala.
Corning® Gorilla® Glass Victus®+ mentine designul minunat al Galaxy A36 5G sa arate grozav. In plus, cu protectie IP67, noua serie Galaxy A este ferita de murdarie si stropire.

| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.4 GHz 1.8 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Busola Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Verde |
| Dimensiuni | 162.9 x 7.4 x 78.2 mm |
| Greutate | 195 g |
| SAR (W/kg) | 0.53 W/kg (cap) 1.29 W/kg (corp) |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 4G 3G 5G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Tip display | Super AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2340 |
| Functii display | 120 Hz 1200 nits (HBM) 1900 nits (peak) |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 8 MP Ultrawide 5 MP Macro 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 12 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Panorama HDR |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Capacitate baterie | 5000 mAh |