Durata de livrare: 3 Zile
Camera principala ultra clara
Realizati cu usurinta fotografii uimitoare cu ajutorul camerei principale de 108 MP de nivel emblematic si a mai multor algoritmi inteligenti.
Captati detalii la orice distanta
Tehnologia de zoom incorporata in senzori ofera efecte de teleobiectiv fara pierderi de calitate a imaginii. Captati detaliile peisajelor indepartate pentru a crea tot mai multe posibilitati.


Portrait mode
Macro
Ultra-wide angle
Adauga o calitate cinematografica vietii tale
Filtrele multiple filmCamera emana o atmosfera vintage, combinandu-se cu optiuni de incadrare artistica intrigante pentru a da fotografiilor dvs. o nota cinematografica.

Algoritmul care sta la baza Xiaomi Imaging Engine asigura viteze de pornire mai rapide si instantanee mai clare, astfel incat fiecare fotografie pe care o faceti sa fie remarcabila.

Avand un ecran de 6,67" cu un design cu chenar ultra-slim, acest ecran minunat ofera o gama larga de culori 100% DCI-P3 si o adancime a culorilor pe 10 biti, oferind o experienta vizuala captivanta si imersiva.
4096 niveluri de luminozitate
Certificare profesionala circadian rhythm
Diminuarea precisa a afisajului, fara efecte stroboscopice si o ajustare mai precisa a luminozitatii. Reglarea profesionala a circadian rhythm permite ca temperatura de culoare a afisajului sa se potriveasca cu ciclul zi-noapte, imbunatatind sanatatea dumneavoastra, reducand oboseala ochilor si minimizand tulburarile de somn.
Functioneaza in armonie cu tine
Rata de refresh variabila ajusteaza automat rata de cadre pentru diferite scenarii, inclusiv derularea pe retelele de socializare, vizionarea de filme sau glisarea de videoclipuri, pentru o experienta de vizionare fara intreruperi care economiseste mai mult din durata de viata a bateriei.
Control tactil de super-rezolutie 16X
Functiile super-reactivitatii dispun de un control tactil de super-rezolutie 16x, in timp ce Redmi Note 13 5G in modul de joc poate atinge o rata de esantionare instantanee de pana la 2160Hz, identificand cu precizie fiecare miscare subtila si oferindu-va o experienta fluida fara precedent.
Peste 450.000+ AnTuTu benchmark
Adoptand procesorul octa-core de 6nm de top si dual SIM 5G, dispozitivul nu numai ca elimina lag-ul, dar va aduce o experienta mai lina pentru stabilitate si viteza.

Sunet clar ca de cristal
Nivelurile puternice ale volumului ajung pana la 200%, gratie difuzoarelor de mare putere care accepta 17 niveluri de reglare pentru o experienta audio captivanta.
| Retea | 5G |
|---|---|
| Model | REDMI NOTE 13 5G |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| SIM | Nano SIM |
| Retea 2G | 2, 3, 5, 8 |
| Retea 3G | WCDMA: 1, 2, 4, 5, 6, 8, 19 |
| Retea 4G | FDD: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 66, TDD: 38, 40, 41 |
| Retea 5G | Sub6G: n1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | MIUI |
| Tip ecran | AMOLED |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.67 inch |
| Alte specificatii ecran | FHD+, Rata refresh 120Hz |
| Capacitate stocare | 128 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 6 GB |
| Slot card | microSD |
| Capacitate maxima card memorie | 1 TB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Mediatek Dimensity 6080 |
| Camera principala | Tripla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 108MP+ 8MP (Ultra Wide) + 2MP (Macro) |
| Blitz | Da |
| Selfie Camera | 16MP |
| Camere Main/Selfie (MP) | 108+8+2/16 MP |
| WLAN | Wi-Fi a/b/g/n/ac/ 2.4 GHz & 5 GHz |
|---|---|
| Bluetooth | 5.2 |
| GPS | GPS |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Compass, Gyroscop, Infrared Sensor, Senzor de amprenta in-display, Senzor gravitational |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 5000 |
|---|---|
| Fast Charging | Da |
| Tip baterie | Incarcare rapida 33W |
| Culoare | Albastru |
|---|---|
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 161.11 x 74.95 x 7.6 |
| Continut pachet | Telefon, Incarcator 33W, Cablu incarcare, Carcasa, Manual |
| Greutate (g) | 174.5 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Xiaomi Technology Netherlands B.V. |
|---|---|
| Adresa postala producator | Prinses Beatrixlaan 582, WTC The Hague, Toren C, C08.01, 2595BM 's-Gravenhage, Netherlands |
| Adresa e-mail producator | service.ro@support.mi.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | info@info-quest.ro |
| Nume persoana responsabila UE | INFO QUEST TECHNOLOGIES ROMANIA SRL |
| Adresa postala persoana responsabila UE | Bucuresti, Sector 2, Soseaua Pipera, nr. 46D-46E-48, complex Oregon Park, Cladirea B,etaj 4 |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul si instructiunile de utilizare |