Durata de livrare: 3 Zile
Baterie masiva de 6580mAh
Fiind dotat cu o baterie foarte mare din siliciu-carbon cu o densitate energetica exceptional de mare, dispozitivul ramane subtire si usor. Combinat cu multiple protectii la incarcare, acesta ofera o garantie de 6 ani pentru durata de viata a bateriei.
Autonomie mare a bateriei la temperaturi scazute de -20℃
Incarcare inversa de pana la 22,5W
Baterie externa de buzunar
Cu functia de incarcare inversa, telefonul tau devine o baterie externa portabila, gata sa-ti alimenteze dispozitivele oricand si oriunde.
Smartphone ultra-rezistent
Rezistenta certificata la impact de la 2,5 metri
Certificat SGS pentru protectie completa de inalta rezistenta impotriva impactului, indoirii si strivirii sub presiune.
Rezistenta la praf si apa
IP66/IP68
Intotdeauna pregatit pentru provocari
Nu mai trebuie sa-ti faci griji pentru stropirile de zi cu zi. Nici scufundarea accidentala sau caderea in apa nu ii vor afecta performanta.
Rezistenta reala la apa pe termen lung
Certificare TÜV pentru Constructie rezistenta la apa a smartphone-urilor
Cu 17 componente sigilate in mod personalizat si teste cuprinzatoare de rezistenta la apa, REDMI Note 15 Pro 5G asigura o rezistenta la apa reala si de durata.
Teste combinate de rezistenta la apa si durabilitate
Tehnologie pentru recunoasterea atingerilor cu lichid 2.0
Tehnologia Wet Touch 2.0 detecteaza in mod inteligent apa, uleiul, spuma, transpiratia si multe altele, oferind o experienta tactila mai fluida si mai receptiva in orice situatie.
Sistem nou de camera de 200MP cu claritate exceptionala
Captureaza fiecare detaliu, de aproape si de departe
REDMI Note 15 Pro 5G dispune de o camera principala de 200MP cu claritate exceptionala, de a 4-a generatie, echipata cu un senzor nou de 1/1,4" pentru detalii fara precedent ale imaginilor.
Senzor HPE lansat la nivel mondial
Experienta ultra-clara de 200MP
Senzorul HPE varf de gama de 200MP ofera functii duale de teleobiectiv la nivel optic, capacitati HDR si AI, ducand experienta ultra-clara de 200MP la un nivel superior.
Un obiectiv, cinci distante focale
Captureaza cinci perspective unice
Dotat cu hardware varf de gama si motor AI de 200MP, acesta ofera un zoom exceptional in orice situatie.
Portret cu textura bogata
Scoate in evidenta frumusetea natural
Cu un efect ultra-clar chiar mai bun la realizarea portretelor, subiectul este complet rafinat, de la texturile delicate ale pielii pana la detaliile fine ale parului si sprancenelor, punand in evidenta frumusetea naturala
Cadre dinamice
O experienta de creatie completa
Cel mai nou studio creativ de buzunar iti permite sa postezi pe Instagram cu o singura atingere, facandu-ti continutul sa iasa instant in evidenta.
Ecran de 6,83" cu rezolutie 1,5K si protectie pentru ochi in lumina soarelui
Imagini uimitoare, extrem de vii
Dispunand de materiale luminoase la nivel de varf de gama, pentru un consum redus de energie si luminozitate maxima de pana la 3200 niti, detaliile raman vii, iar ecranul ramane clar chiar si in medii luminoase. In combinatie cu rata de esantionare instantanee tactila ultra-ridicata de 2560 Hz pentru control ultra-receptiv, ecranul ofera o experienta fantastica pentru jocuri.
Reglarea luminozitatii la nivel de varf de gama
Ingrijire pentru ochi pe tot parcursul zilei, fara efort
Fara palpaire, cu o reglare mai naturala a luminozitatii ecranului: Reglarea intensitatii luminoase PWM de inalta frecventa la 3840 Hz, combinata cu modul de citire ciclica, pentru un afisaj mai fluid si mai inteligent, care reduce oboseala ochilor.
Doua difuzoare simetrice
Imersive si puternice
Echipat cu doua difuzoare, care ofera o crestere a volumului de pana la 400 % pentru o experienta audio exploziva si imersiune instantanee.
Procesor MediaTek Dimensity 7400-Ultra
Procesor TSMC 4nm
Noua generatie Dimensity 7400-Ultra dispune de procesare pe 4nm si o arhitectura cu opt nuclee de inalta eficienta, nucleele mari avand o frecventa de pana la 2,6GHz.
Asigura multitasking mai eficient, jocuri si redare video mai fluide pe durate lungi si performante stabile chiar si dupa utilizare indelungata.
Gemini Overlay
Accesezi rapid Gemini fara sa schimbi aplicatiile
Gemini Live
Vorbesti cu Gemini in timp real
Generare imagini
Creezi imagini spectaculoase cu ajutorul Gemini.
Aplicatii conectate
Realizezi actiuni direct din Gemini in aplicatiile tale preferate, inclusiv in aplicatiile Xiaomi.
| Retea | 5G |
|---|---|
| An lansare | 2026 |
| Model | REDMI NOTE 15 PRO 5G |
| Incarcator inclus | Nu |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 10-45W USB PD |
| SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Hyper OS |
| Interfata utilizator | Hyper OS |
| Tip ecran | AMOLED |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.83 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2772 x 1280 |
| Alte specificatii ecran | 120 Hz, 3200 nits, DCI-P3, 3840Hz dimming PWM, 447 ppi |
| Capacitate stocare | 256 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | MediaTek Dimensity 7400-Ultra |
| Camera principala | Duala |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 200MP f/1.7 + 8MP f/2.2 |
| Rezolutie video | 1080p |
| Blitz | Da |
| Selfie Camera | 20MP f/2.2 |
| Camere Main/Selfie (MP) | 200+8/20 |
| WLAN | Wi-Fi 6 |
|---|---|
| Bluetooth | 5.4 |
| USB | USB-C |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Recunoastere faciala, Senzor de amprenta |
| Detalii sunete | DolbyAtmos, Hi-Res, Difuzoare duble |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 6580 |
|---|---|
| Wireless Charging | Nu |
| Tip baterie | Silicon-carbon |
| Fast Charging | Da |
| Continut pachet | Telefon, Cablu USB Type-C, Extractor SIM, Documentatie |
|---|---|
| Culoare | Crem |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 163.61 x 78.09 x 7.96 |
| Greutate (g) | 210 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Xiaomi Technology Netherlands B.V. |
|---|---|
| Adresa postala producator | Prinses Beatrixlaan 582, WTC The Hague, Toren C, C08.01, 2595BM 's-Gravenhage, Netherlands |
| Adresa e-mail producator | service.ro@support.mi.com |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | info@info-quest.ro |
| Nume persoana responsabila UE | INFO QUEST TECHNOLOGIES ROMANIA SRL |
| Adresa postala persoana responsabila UE | Bucuresti, Sector 2, Soseaua Pipera, nr. 46D-46E-48, complex Oregon Park, Cladirea B,etaj 4 |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul si instructiunile de utilizare |