Durata de livrare: 3 Zile
Telefon mobil realme 14 Pro 5G, Dual SIM, 256GB, 8GB RAM, Suede Grey



Camere ultra-clare cu AI
Claritate care depaseste DSLR-urile

Portrete nocturne uimitoare
Da viata scenelor in lumina scazuta cu claritate si culori autentice, oferind un bokeh cremos la diferite distante focale.

Mod subacvatic
Scufunda-te in claritate
Optimizarea algoritmului exclusiv pentru fotografii subacvatice, combinata cu rezistenta la apa IP69, iti permite sa surprinzi lumea subacvatica fascinanta.

Livephoto
Da viata amintirilor tale
Cu un singur tap, surprinde atat o fotografie, cat si un scurt videoclip al momentului pentru o creativitate fara efort.

MagicGlow Triple Flash

Iluminare profesionala portabila
Ilumineaza-ti portretul
Trei blituri ofera luminozitate si temperatura a culorii reglabile, asigurand portrete realiste in orice scena sau conditii de iluminare, fara interferente din mediu.

Filtru de flash unic
Captureaza natura in toata splendoarea sa
Capteaza cu usurinta bucuria fiecarei sarbatori, aducand la viata momentele tale festive.

NEXT AI
Creatie inteligenta, inspiratie infinita

AI Ultra Clarity 2.0
Claritate ultra-ridicata cu un singur tap
Valorifica puterea AI pentru a imbunatati instantaneu orice fotografie neclara.

AI Snap Mode
Pastreaza momentele de o fractiune de secunda
Cu o viteza maxima a obturatorului de 1/10000 s, realme 14 Pro permite capturarea usoara a subiectelor aflate in miscare rapida.

AI Eraser 2.0
Cerculeaza, sterge, bucura-te
Obtine fotografia perfecta, chiar si dupa ce ai realizat-o. Cu un simplu cerc, eliminarea obiectelor nedorite este usoara.
![]() |
Before |
![]() |
After |
Atat de elegant,
Totusi atat de puternic
Procesor Dimensity 7300 Energy 5G
Ultra-rapid si eficient din punct de vedere energetic pentru utilizare pe tot parcursul zilei
Tehnologia de proces de varf pe 4nm ofera un potential urias de putere si consum redus de energie, pentru o experienta fluida, rapida si eficienta.

Jocuri fluide la 120 FPS
realme 14 Pro 5G este primul din clasa sa care suporta 120 FPS pentru 3 jocuri globale importante, oferind o experienta fluida la nivel de e-sports pentru jucatori din intreaga lume.

Imbunatateste-ti experienta de gaming
Personalizat pentru jucatori, Mod GT elibereaza performanta maxima in jocuri, cu aceleasi functii personalizate de gaming ca realme GT 7 Pro, astfel incat sa te bucuri de experienta de gaming mobil la cel mai inalt nivel.

Sistem de racire VC de 6.000 mm²
Ramai rece si continua sa te joci
Cu un sistem de racire VC de 6.000 mm² care vizeaza principalele surse de caldura, vei experimenta o disipare a caldurii mai eficienta pentru o experienta de gaming mai racoroasa si mai buna.

Baterie Titan de 6000mAh cu densitate energetica de top in industrie
Tehnologia avansata de ambalare a bateriei ofera o densitate ultra-ridicata de 804Wh/L. Aceasta baterie compacta se remarca printr-o capacitate fara precedent de 6000mAh.

Stil care iese in evidenta
Fiecare realme 14 Pro are propria textura unica, co-proiectata cu designerii Valeur, folosind un proces distinctiv de fuziune care incorporeaza pudra naturala de scoica.

Unique Pearl Design

Eleganta cu timp limitat
La utilizarea initiala, fibrele de fuziune sensibile la frig permit un efect de schimbare a culorii, creand o textura albastra de vis, accentuata cu alb si auriu la temperaturi sub 16°C.

Design ultra-subtire
Un design subtire care ofera protectie impotriva patrunderii apei si prafului si o capacitate mare a bateriei.

Viziune nelimitata, ingrijire superioara a ochilor.

Ecran Curbat cu Viziune la 120Hz
O experienta de vizionare cu adevarat de nivel flagship, cu fluiditate in fiecare detaliu, pentru imagini care impresioneaza intotdeauna.

Protectie AI pentru ochi
O experienta vizuala excelenta in orice lumina
realme 14 Pro dispune de acelasi algoritm de protectie AI pentru ochi ca GT 7 Pro, detectand inteligent oboseala ochilor si ajustand temperatura culorii ecranului pentru ingrijirea inteligenta a ochilor, oricand si oriunde.

Rezistent la apa, socuri si praf
Protectie din toate directiile
Functioneaza la fel ca inainte chiar si dupa 48 de ore sub 2 m de apa.

Protectie completa impotriva socurilor
realme 14 Pro ofera rezistenta sporita si protectie excelenta la cadere, trecand atat certificarea TÜV Rheinland Rugged Smartphone, cat si testul de rezistenta la socuri de nivel militar.



Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Model procesor | MediaTek Dimensity 7300 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.5 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Husa Telefon Manual utilizare Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Gri inchis |
| Clasa eficienta energetica | Clasa A |
| Dimensiuni | 74.92 x 7.79 x 162.75 mm |
| Greutate | 181.5 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.99 W/kg Corp: 1.286 W/kg |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.77 inch |
| Tip display | OLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2800 x 1272 |
| Functii display | 20:9 ratio Rata de refresh 120 Hz 388 ppi |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6 |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 2 MP Depth 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 16 Mpx |
| Rezolutie video | 4K |
| Caracteristici foto/video | Slow motion Time-lapse Temporizator |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Tip baterie | Li-Ion |
| Capacitate baterie | 6000 mAh |