Durata de livrare: 3 Zile

Eliberati un potential fotografic uluitor cu ajutorul procesarii imbunatatite de inteligenta artificiala pentru a aplica setari din mai multe moduri de fotografiere pentru o calitate maxima.
Camera cu inteligenta artificiala se adapteaza automat la miscari in timp ce filmati si ramane stabila, chiar si atunci cand sunteti in miscare.
Capturati urme de lumina, neclaritati de miscare si alte efecte interesante cu setarile de expunere lunga.
In timp ce inregistrati, subiectul ramane blocat in focalizare oriunde se misca prin cadru.
Transformati momentele cu iluminare slaba intr-o fotografie de inalta calitate cu cea mai mare deschidere disponibila pe un smartphone. Combinata cu focalizarea instantanee all-pixel, obtineti de 32x mai multi pixeli de focalizare pentru o performanta mai rapida si mai precisa in orice lumina.
Extindeti scena cu un obiectiv ultra-wide care ofera un camp vizual de 120°.
Vedeti cele mai mici detalii, deoarece obiectivul Macro Vision va aduce de 4 ori mai aproape de subiect.
Capturati subiecte de la distanta cu detalii uimitoare. Vedeti clar scena de la o distanta de 3 ori mai mare cu zoomul optic sau utilizati zoomul hibrid avansat pentru o distanta de 30x.
Selfie-uri clare ca cristalul folosind tehnologia Auto Focus si mentineti toata lumea perfect focalizata, indiferent de distanta fata de obiectiv.
Accesati si mai multe instrumente uimitoare de editare si inteligenta artificiala, direct pe smartphone prin Google Photos. Magic Editor, Magic Eraser, Photo Unblur si multe altele vor fi disponibile pentru utilizatorii Motorola incepand cu 8 mai 2024.
Generati cu usurinta imagini de fundal si teme pentru dispozitive care se potrivesc cu stilul vostru unic. Doar faceti o fotografie a tinutei - sau a oricarui model interesant - si motorola edge 50 pro utilizeaza inteligenta artificiala generativa pentru a produce patru imagini unice.
Alegeti imaginea preferata si aplicati-o direct pe fundal de ecran, astfel incat telefonul si tinuta sa fie mereu in sincronizare.

Motorola edge 50 pro este primul smartphone din lume cu o camera si un ecran validate Pantone. Capturati si vizualizati cu incredere lumea asa cum o vedeti dumneavoastra, cu culori si tonuri de piele validate Pantone.
Fiecare dispozitiv Pantone Validated a indeplinit criteriile de evaluare si clasificare Pantone, simuland in mod autentic intreaga gama de culori Pantone din lumea reala.
Pantone SkinTone Validated asigura ca ceea ce surprindeti cu aparatul foto sau vedeti pe ecran reprezinta cu adevarat spectrul vast si autentic al tonurilor pielii umane.
Vedeti filmele si continutul video cu peste un miliard de nuante de culoare pe un ecran POLED de 6,7" fara margini.
Negrul este mai profund, culorile sunt mai stralucitoare, iar contrastul este infinit datorita rezolutiei Super HD (1220p).
Jocurile, derularea si comutarea aplicatiilor sunt fluide si netede, cu o rata de refresh incredibil de rapida de 144 Hz.
Ascultati muzica asa cum ar trebui sa fie auzita, imbunatatita de Snapdragon Sound si de sistemul audio Dolby Atmos pe difuzoare stereo mari si puternice.
Cea mai rapida incarcare de pana acum inseamna mai multa energie pentru lucrurile pe care doriti sa le faceti. Obtineti o incarcare completa in doar 18 minute cu incarcarea TurboPower de 125 W. Incarcarea wireless de 50 W, extrem de rapida, va permite sa renuntati la cabluri. Fa ceea ce iti place mai mult timp cu o baterie puternica de 4500 mAh care ofera pana la 40 de ore de energie.
Putere de performanta
Accelereaza capacitatile tale cu viteza si eficienta unui procesor Snapdragon 7 Gen 3.
Acces usor la mult spatiu
Memoria este mai rapida si mai eficienta cu pana la 12 GB de memorie RAM LPDDR4X. Vei avea suficient spatiu de stocare cu pana la 512GB de spatiu si, ori de cate ori ai nevoie de viteza suplimentara, RAM Boost transforma temporar spatiul de stocare in memorie RAM virtuala.
Interactiuni zilnice mai usoare
Utilizati functiile preferate ale telefonului intr-un mod natural si intuitiv.
Lanterna rapida
Pur si simplu atingeti telefonul de doua ori pentru a porni lanterna.
Captura rapida
Rotiti de doua ori incheietura mainii pentru a lansa aparatul foto si a face o captura.
Captura de ecran cu trei degete
Atingeti ecranul cu trei degete pentru a face o captura de ecran.
Personalizati-va dispozitivul cu fonturi, culori si pictograme personalizate. Setati chiar si imagini de fundal personalizate pentru ecranele de pornire si de blocare.
Gestionati securitatea retelei, controlati permisiunile aplicatiilor si chiar creati un folder secret pentru datele dvs. cele mai sensibile cu Moto Secure.
Amplificati tot ceea ce este capabil sa faca telefonul dvs. pe un televizor cu ecran mare, pentru mai mult spatiu de lucru si de joaca.
Redefiniti ceea ce este posibil prin conectarea telefonului la PC pentru a partaja fisiere intre dispozitive sau folositi camera de inalta rezolutie a telefonului ca o camera web.
Observati luminile de pe margine pentru a va avertiza cu privire la apelurile, notificarile si alarmele primite.
Reduceti oboseala oculara cu protectiile impotriva palpairii si pastrati-va ochii protejati de emisiile scazute de lumina albastra.
Transformati documentele pe hartie in fisiere digitale cu ajutorul functiei integrate Adobe Scan si salvati fisierele intr-un format PDF sau JPEG partajabil.
| Retea | 5G |
|---|---|
| Model | MOTOROLA EDGE 50 PRO |
| Incarcator inclus | Da |
| Sloturi Sim | Dual SIM |
| Putere incarcator necesar | 5-125W USB PD |
| SIM | Nano SIM + eSIM |
| Retea 2G | B2, 3, 5, 8 |
| Retea 3G | B1, 2, 4, 5, 8 |
| Retea 4G | B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 48, 66 |
| Retea 5G | n1, 2, 3, 5, 7, 8, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 |
| Sistem de operare | Android |
| Interfata utilizator | My UX |
| Tip ecran | OLED |
|---|---|
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 2712 x 1220 |
| Alte specificatii ecran | Super HD 1220p, 446ppi, Aspect 20:9, HDR10+, 100% DCI-P3, Rata refresh 144Hz, Touch rate: 360Hz (gaming mode), DC Dimming, LTPS, Luminozitate maxima 2000 nits, Raport ecran/corp 93.8% |
| Capacitate stocare | 512 GB |
|---|---|
| Memorie RAM | 12 GB |
| Tip procesor | Octa Core |
|---|---|
| Procesor | Snapdragon 7 Gen 3 Mobile Platform, Qualcomm Kryo |
| Frecventa (GHz) | 2.36 |
| Procesor grafic | Qualcomm Adreno |
| Camera principala | Tripla |
|---|---|
| Rezolutie (Mp) | 50MP f1.4, 1.55", 1.0μm pixel size, Quad Pixel 2.0μm, Omni-directional PDAF, OIS + 13MP (Ultra-Wide) f 2.2, FOV 120°, Macro Vision, 1.12μm pixel size, AF + 10MP (Telephoto) f2.0, 3x Optical Zoom, 1.0μm pixel size, AF, OIS |
| Rezolutie video | 4K |
| Blitz | LED flash |
| Focus | Omni-directional PDAF, AF |
| Zoom | Optic 3x |
| Selfie Camera | 50MP f1.9, 0.64μm pixel size, Quad Pixel 1.28μm, AF, Rezolutie video 4K, Adaptive Stabilization, Horizon Lock, Auto Focus Tracking, Digital Zoom: 20x, Video Snapshot, HDR, Audio Zoom |
| Camere Main/Selfie (MP) | 50+13+10/50 MP |
| Facilitati | Photo Enhancement Engine, Auto Smile Capture, Gesture Capture, Shot Optimization, Smart High Resolution, Style Sync. Moduri foto: Portrait, Macro, Long Exposure, Timelapse, Dual Capture, Ultra-Res, Night Vision, Tilt-Shift, Pro, Panorama, |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac, ax, 2.4 GHz | 5 GHz | 6GHz, Wi-Fi 6E, Wi-Fi hotspot |
|---|---|
| Bluetooth | 5.4 |
| GPS | GPS, AGPS, LTEPP, SUPL, Glonass, Galileo, Navic |
| USB | USB-C |
| NFC | Da |
| Difuzor | Da |
|---|---|
| Senzori | Accelerometru, Gyroscop, Magnetometru, Recunoastere faciala, Senzor de amprenta in-display, Senzor de proximitate, Time of Flight |
| Detalii sunete | 2 difuzoare stereo, 2 Microfoane, Tuning by Dolby Atmos, Dolby Head Tracking, Snapdragon Sound, Linear z-axis vibration |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| Capacitate baterie (mAh) | 4500 |
|---|---|
| Wireless Charging | Da |
| Tip baterie | Incarcare rapida TurboPower 125W, Incarcare wireless pana la 50W, Partajare wireless de energie la 10 W |
| Fast Charging | Da |
| Culoare | Negru |
|---|---|
| Continut pachet | Telefon, Incarcator 125W TurboPower, Cablu USB-C, Carcasa, Manual |
| Dimensiuni (L x A x I mm) | 161.23 x 72.4 x 8.19 |
| Greutate (g) | 186 |
| Garantie comerciala persoane juridice | 24 luni |
|---|---|
| Garantie de conformitate persoane fizice | 24 luni |
| Nume producator | Motorola Mobility |
|---|---|
| Adresa postala producator | 222 W. Merchandise Mart Plaza, Chicago, IL 60654. USA. |
| Adresa e-mail producator | https://ro-ro.support.motorola.com/app/prod_ask |
| Adresa e-mail persoana responsabila UE | https://ro-ro.support.motorola.com/app/prod_ask |
| Nume persoana responsabila UE | Motorola Mobility |
| Adresa postala persoana responsabila UE | Calle Puerto de Somport 9, Edificio Oxxeo, 1a Planta. 28050 Madrid. Spain |
| Informatii de siguranta | A se citi manualul. |